Náušnice

Nastřelujeme náušnice od firmy Blomdahl, které jsou vhodné pro kojence i větší děti. Kojencům nejraději nastřelujeme plastové náušničky, které jsou malé, lehké, hladké a absolutně nealergizující (neobsahují žádný kov, na který by mohla vzniknout alergie). Náušnice jsou opatřeny různě barevnými krystaly, vždy máme na výběr z několika barev. Nastřelení náušniček  (na rozdíl od píchání jehlou) vůbec nekrvácí a hojí se bez zánětlivých komplikací.

Kojencům nastřelujeme náušničky nejlépe cca 14 dní po prvním očkování hexavakcínou (ideální věk je 3-6 měsíců).

A jak to celé probíhá? Nejprve si rodiče vyberou náušničky, pak se fixem naznačí místo aplikace (to trvá nejdéle), zhodnotí se symetrie na obou lalůčcích, místo aplikace se odezinfikuje a pak už se jen sterilní náušničky jednoduše nastřelí přístrojem. Ostrý hrot náušnice je po nastřelení zakryt silikonovým kloboučkem, nemůže dráždit nebo poškodit kůži za uchem.

Náušničky by se měly ponechat minimálně 6 týdnů, ale delší doba nevadí (a protože jsou moc hezké, většinou je maminky nechávají, dokud drží zadní klobouček). Návod na ošetřování obdrží rodiče při aplikaci náušnic.

Pokud byste nechtěli plastové náušnice, lze vybrat titanové, ty jsou trochu dražší a běžně je v ordinaci nemáme, jsou pouze na objednávku. Titan je z medicínského hlediska nejbezpečnější kov, který se používá i pro jiné lékařské účely. Na místech náušnice, které se nedotýkají kůže, může být titan postříbřený nebo pozlacený.